środa, 11 lutego 2015

Tag - Nadchodzi zimaMimo iż mamy luty, a pogoda jest taka jaka jest. Śnieg jest, a po chwili go nie ma. To dostałam nominację do tego Tagu. Więc to bez różnicy, czy śnieg jest lub go nie ma, Tag zawsze można zrobić.
Dziękuje za otagowanie mnie przez Klaudię!


Zaczynajmy!


ŚNIEG- Kiedy spada na ziemię świat od razu robi się piękniejszy, ale gdy sypie zbyt długo, zaczyna być dla nas uciążliwy i denerwujący. Książka, o której zmieniłam zdanie podczas czytania to...

Hm... Książki, o których zmieniłam zdanie to Wyścig Śmierci oraz Więzień Labiryntu. Jeśli chodzi o Wyścig to na początku w ogóle mi się nie podobało, jednak wraz z dalszą akcją powieść zaczynała mi się podobać. Podobnie było też z Więźniem. Kiedy dowiedziałam się, że ma być film, w którym gra mój ulubiony aktor, to stwierdziłam, że przeczytam książkę dla zasady. Nawet mnie szczerze powiedziawszy nie interesowała.


BAŁWAN - Przyznajcie, że lepienie go z całą rodziną jest bardzo zabawne. Książką, którą mogłabym przeczytać z całą rodziną jest...
 
 Definitywnie Dziennik Cwaniaczka (recenzję napiszę wkrótce!), wcześniej nie byłam przekonana, co do niej, a to głównie dlatego, że mój młodszy brat to czytał. Więc stwierdziłam, że na pewno mi się nie spodoba ze względu na to do jakiej grupy wiekowej jest skierowana. Oczywiście się myliłam.
Oglądałam z rodziną film (właściwie drugą część książki, ale mniejsza) i to on zachęcił mnie do wypożyczenia powieści i zaczęcia tej serii. Świetnie się oglądało ekranizację z całą rodzinką.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ - Jak wszyscy dobrze wiemy przynosi niesamowite prezenty. Książka, którą chciałabym dostać to...


Chciałabym dostać Niezbędnik Obserwatora Gwiazd, Rywalki oraz swoje własne egzemplarze ulubionych książek: Papierowe Miasta, Druga Szansa, Złodziejkę książek oraz całą serię Percy'ego Jakcsona. 
Jednak założę się, że znalazłoby się o wiele więcej książek, które chciałabym dostać.


 ŚNIEŻKA - Uderzenie nią boli i nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Książka, która wywołała we mnie silne emocje to...

Jej... wiele książek wywołało we mnie emocje. Myślę, że to na pewno będzie Zostań, jeśli kochasz, Lek na Śmierć, Kosogłos, Złodziejka książek, Zapytaj Alice, Jej wzystkie życia... i długo jeszcze mogłabym wymieniać.
Jeśli mam być szczera, a oczywiście będę, to większość książek wzbudza we mnie różne emocje. Pozytywne lub negatywne. Są takie, które dają mi do myślenia oraz takie przy których płakałam. Takie, które sprawiały, że się cały czas śmiałam i takie, które na zawsze zapadną mi w pamięci. Dlatego mogłabym wymienić większość książek, które czytałam. Nie wszystkie, bo nie każde wzbudziły we mnie powyżej wymienione emocje. 


 JAZDA NA SANKACH - kochają ją wszystkie dzieci. Książka, którą uwielbiałam będąc dzieckiem to...

Najbardziej będąc dzieckiem uwielbiałam serię Martynka oraz Tajemniczy Ogród, który mama czytała mi przed snem. Do dziś jest moją ulubioną książką.


 HERBATA - Rozgrzewa nas, kiedy przychodzimy do domu przemarznięci po szaleństwach na śniegu. Książka, która ma dla mnie wartość sentymentalną to...

Jak powyżej pisałam Tajemniczy Ogród. Mogę jeszcze zaliczyć swoją pierwszą serię książek, którą zaczęłam sama czytać, Pamiętnik księżniczki. Mam do nich sentyment, ponieważ to one wprowadziły mnie w świat powieści, to dzięki nim zaczęłam sięgać po więcej książek i żyć tysiącami żyć.Do Tagu nominują każdego, kto ma ochotę go wykonać :) 


 
7 komentarzy:

 1. Taaa... Martynka rządzi wśród młodych czytelniczek ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martynka jest najlepsza, nie zaprzeczaj :D

   Usuń
 2. Cześć! Zostałaś przeze mnie nominowana do LBA! :) Szczegóły w poście: http://recenzje-rose.blogspot.com/2015/02/liebster-blog-award-1.html Będzie mi bardzo miło, jeśli weźmiesz udział w zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj ... Również uwielbiałam Martynkę w dzieciństwie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne odpowiedzi :) Większość książek znam, które wymieniłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze w zimie jest to, że się kończy :D

  OdpowiedzUsuń