czwartek, 9 kwietnia 2015

Ellie Goulding Book Tag

Dziś, drugi dzień z rzędu, Tag. Chcę nadrobić te wszystkie Tagi i inne, zanim w ogóle o nich zapomnę - a większość z nich jest naprawdę ciekawa.

Oto przed wami Ellie Goulding Book Tag, zostałam do niego nominowana przez Carrie Vandenis. Dziękuję!


Więc zaczynajmy!

1. My blood: Książka pełna śmierci lubianych bohaterów.
 
Jedyne, co przychodzi mnie na myśl w tej chwili to seria Więźnia Labiryntu, tutaj przez trzy tomy ginie mnóstwo lubianych postaci.


2. Death In The Water: Książka, której wspaniałość później przepadła.
 
Definitywnie mogłabym tutaj dać: Dziewczyny z Hex Hall (Rachel Hawkins), Sen (Lisa McMann) i Drżenie (Maggie Stiefvater). Te trzy książki od razu wpadły mi do głowy po przeczytaniu tego zdania. Każda wydawała się być wspaniała, ba! miały świetne pomysły, które już same z siebie zachęcały do czytania. Jednak kiedy zaczęłam czytać dalej i dalej, to coraz mniej się mnie nie podobały. Z tych trzech, nie przeczytałam tylko całkowicie Drżenia, w połowie przestałam.
Szkoda, że interesujące pomysły nie zostały dobrze użyte.
 
 
 
 
3. Beating Heart: Książka, która trzymała w napięciu.
 
W napięciu okropnie trzymała mnie powieść Joy Fielding - Zabójcze piękno. Naprawdę. Siedziałam i bardzo chciałam dojść do końca, aby w końcu przestać żyć w tej niepewności oraz napięciu.

 
 
 
 
 
4. Love Me Like You Do: Książka, której bohatera kochasz tak po prostu.
 
Myślę, że tutaj mogłabym wybrać Franka Zhanga z serii Bogowie Olimpijscy (pojawia się w drugim tomie - Syn Neptuna). Tak naprawdę nie mam zielonego pojęcia, dlaczego lub za co go kocham. Chyba po prostu, tak po prostu - pięknie brzmi to zdanie.
Z jednej strony niby są powody, ale z drugiej ich nie ma więc, jakby kocham tego bohatera za to, że w ogóle się pojawia.


 
 
 
5. Lights: Książka, która rozświetliła Ci drogę do czytania.
 
Bez wahania odpowiem Pamiętnik księżniczki Meg Cabot, to dzięki tej serii książek pokochałam czytanie. Brałam część jedną za drugą pochłaniając ją w jeden dzień i jeszcze mi było mało. Do dziś chwalę ten dzień, bo gdyby nie to, to nie wiem czy w ogóle, bym kochała czytanie powieści, tak jak dziś.
6. How Long Will I Love You: Książka, do której miłość nie ma końca.
 
Więzień Labiryntu Jamesa Dashnera i Percy Jackson Ricka Riodana, z pewnością te dwie bardzo kocham. Pokochałam od razu i wątpię oby w niedalekiej przyszłości moja miłość do nich wyblakła.
 
 
 
 
 
 
7. Mirror: Książka z wątkiem nieszczęśliwej miłości.
 
Jedyne, co przychodzi mi na myśl to Delirium (Lauren Oliver) oraz Romeo i Julia (William Szekspir). Obie zawierają taki wątek miłości, która nie może istnieć.


 
 
 
 
 
8. Burn: Książka, o której chciałbyś zapomnieć.
 
Zapomnieć, hm... 
Nie wiem.

9. Explosions: Książka wypełniona emocjami.
 
Oj... Jeśli mam wybrać tylko jedną to nie jestem w stanie tego zrobić. Mogę wymieniać ich bardzo wiele, gdyż jestem osobą, która za bardzo się wczuwa i jest aż nad to wrażliwa.
Złodziejka książek, seria Więźnia Labiryntu, Harry Potter, Igrzyska Śmierci, Zostań, jeśli kochasz, PS. Kocham cię i wiele, wiele innych...


10. Anything Could Happen: Książka, której zakończenia się nie spodziewałeś.
 
Nie spodziewałam się zakończenia Zabójczego piękna, Gwiazd naszych wina i Wiernej, w każdym razie więcej takich książek mnie się nie przypomina.No i to na tyle!

Nominuję:


A na sam koniec prezentuje wam piosenkę Ellie, przy którym pisałam tego posta :)9 komentarzy:

 1. Ellie Goulding słucham jedynie okazjonalnie, ale TAG ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super tag i Twoje odpowiedzi do niego ! Na pewno go u siebie zrobię ,jak tylko znajdę na to czas. Ellie Goulding słucham na okrągło :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy wcześniej nie widziałam ani nie słyszałam o tym tagu ;) Jestem ciekawa książki ,, Delirium'', bo wątki o nieszczęśliwej miłości są dość rzadkie :)
  http://larysa-de-villiers.blogspot.com [klik]

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Ostatnio właśnie spodobały mi się niektóre utwory Ellie. Zwłasza 'How long will I love you' i 'Beating heart'. Pomysłowy tag :)

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny tag! Jeszcze chyba takiego nie widziałam !

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujący Tag :) Kocham całą serię "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Co do Ellie kiedyś nie znosiłam jej piosenek, a teraz ciągle słucham :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajny TAG ! :d
  "Zabójcze piękno" i "Więźnia labiryntu mam w planach, a "Delirium" podobało mi się i poluję na dalsze części :)) I bardzo lubię Ellie <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny tag ;) Ostatnio zakochałam się w Love me like you do i słucham ją godzinami ;)

  OdpowiedzUsuń