niedziela, 31 maja 2015

tommy przedstawia nie-tak-ważne-informacje: Ekranizacja Małego KsięciaNie wiem, czy wiecie lub nie wiecie. Jednak w tym roku, a konkretnie to 7 sierpnia, ma się pojawić animowana ekranizacja Małego Księcia. Skąd się o niej dowiedziałam? Z portalu lubimyczytać (klik!, aby przenieść się do postu). Zaś reszty, sama z ciekawości, postanowiłam się dowiedzieć. Także prezentuję wam kilka informacji w już drugim poście z mojego własnego cyklu tommy przedstawia nie-tak-ważne-informacje.Czy ktoś z nas, książkoholików, uczniów czy nawet dzieci, nie zna Małego Księcia? Szczerze w to wątpię. Jest to ponadczasowa opowieść o małym chłopcu, który dowiaduję się, czym jest przyjaźń i miłość. Chłopiec podróżuje od planet do planet, spotykając różne osoby oraz uświadamiając sobie wiele ważnych wartości.


O czym konkretnie jest ten film?

Poznajemy dziewczynkę oraz jej obsesyjną matkę, którą rządzą głównie porządek i organizacja. Pragnie, aby jej córka osiągnęła w życiu szczyt, przez co tworzy rozkład dnia... Życie dziewczyny jest zorganizowany, co do sekundy. Tu coś, tam coś i jeszcze gdzieś tam. Nie ma na nic innego czas, oprócz na to, co jest w planie. 
Wszystko to jednak się psuje, gdy dziewczynka poznaję swojego sąsiada. Starego lotnika, który buduje maszynę, by odwiedzić starego przyjaciela. Opowiada dziewczynce historię Małego Księcia.W filmie wykorzystano aż trzy różne techniki realizacji! Co moim zdaniem jest wielkim wow! i gdy ogląda się zwiastun to dodaję to pewnego urokowi tej bajce. 
Pierwsza technika to nowoczesna animacja komputerowa.
Druga: animacja poklatkowa.
Aż wreszcie trzecia: klasyczna animacja.
Co ciekawe historia Małego Księcia jest wzorowana na rysunkach samego autora książki, co moim zdaniem bardzo podkreśla klimat.


Produkcję tę wyprodukowano za 80 milionów dolarów i przetłumaczono na 250 języków. Moim zdaniem to już spore osiągnięcie, 250 języków. Wyobrażacie to sobie? Nie wiedziałam, że jest nawet tyle języków!

Pierwszy raz animację puszczono na pokazie specjalnym w Cannes, gdzie już zdobył wiele pozytywnych recenzji.
Zamierzacie się wybrać na tę bajkę? Czy raczej spasujecie?

Ja chętnie obejrzę ją sobie wydaję się być naprawdę dobra, wzruszająca i taka.. trudno to określić. Jednak zdecydowanie muszę obejrzeć tę bajkę.


3 komentarze:

 1. Wielkie wow, ale nie wiem czy pojde na to do kina 😌

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiastun...Wow!
  Na pewno wybiorę się do kina.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Do kina raczej nie pójdę...chociaż kto wie? Na pewno obejrzę tą animację bo bardzo lubię tą książkę.

  OdpowiedzUsuń