środa, 27 maja 2015

Gatunki muzyczne: Book Tag
Przedstawiam wam tag, który od chyba dłuższego czasu czeka na moją odpowiedź. Nominowano mnie do niego chyba w tym miesiącu... tak jestem pewna, że w tym miesiącu. Trudno mi określić, ponieważ ostatnim czasem jestem dosyć zagubiona w czasie i czasem mi się wydaję, że coś co stało się zaledwie dwa tygodnie temu, a okazuje się, że były to zaledwie dwa dni. Lub myślę, że dziś jest wtorek, jak dziś jest poniedziałek, albo na odwrót. Czasem jestem dzień do przodu, czasem dwa dni do tyłu, a czasem mam wrażenie, że tkwię cały czas w jednym dniu...

Jednak mniejsza o moje zagubienie w czasie! 

Za nominację do tego tagu dziękuję Karolinie W. !

Więc nie przedłużając - zaczynajmy!Havy metal
Książka za ciężka, abyś mógł ją przeczytać
wyjaśnienie: książka, której nie mogłeś przeczytać, mimo iż się tobie podobała
Hm... chyba te dwa nie idą ze sobą w parzę, jednak miałam już taki przypadek w swojej czytelniczej karierze - że tak to nazwę. Był to Wyścig Śmierci Maggie Stiefvater. Powieść naprawdę się mnie podobała, naprawdę! Jednak początek miała naprawdę ciężki, przez który po prostu trzeba przejść, by dojść do najsłodszego cukiereczka w opakowaniu.

Death metal
Książka, w której jest dużo śmierci
wyjaśnienie: książka, w której duża ilość bohaterów umiera.
Znam wiele takich książek!
Jedną z takich jest choćby na przykład trylogia Więzień Labiryntu, gdzie w każdym tomie ktoś umiera, niezależnie czy to bohater pierwszoplanowy czy epizodyczny. Każdy tam ginie!  Kolejną taką książkę może być, tak jak inni podawali tutaj z tego co widziałam, Igrzyska Śmierci, jednak nie odczułam tego.


Reggae
Książka przy, której czytaniu byłeś wesoły.
Mimo iż jestem w trakcie czytania Nigdy w życiu! Katarzyny Grocholi to powiem wam, że to jest książka, przy której cały czas jestem wesoła. Cały czas się śmieje albo uśmiecham - musielibyście widzieć mnie powstrzymującą moje wybuchy śmiechów w autobusie. Z pewnością bezcenny widok!


Pop
Książka tak popularna, że musiałeś ją przeczytać

Tutaj z pewnością mogę podać Gwiazd naszych wina, głównie przez przechwalanie innych nad tą książką skłoniło mnie do przeczytania jej. Powiem wam, że się na niej nie zawiodłam, ale też zbytnio się nie zachwyciłam.


Rap
Książka z najlepszymi dialogami
Zależy o jakiego typu dialogi chodzi. Bo na przykład z tych zabawnych to mogłabym powiedzieć, że z pewnością będą to książki z przygodami Percy'ego Jacksona. Jeśli o jakieś poważne to... z pewnością książki Johna Greena.
Emo
Książka tak smutna, że cię zdołowała
Definitywnie mogę tutaj podać Zapytaj Alice lub jak ktoś woli inny tytuł - Idź zapytaj Alice. Czytając tę powieść serce mi się ściskało, byłam jakby pod pewnym szokiem oraz odczuwałam ogromny smutek.


Elektroniczna
Książka z najlepszą parą
Ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Dlaczego mi to robicie?
Zawsze mam problem z tego typu pytaniami, gdyż jestem taką osobą, która zawsze znajdzie w jakiejś serii swoją ulubioną parę (choć czasem i nie).
Jednak tutaj zdecyduję się chyba na Annabeth i Percy'ego, lubię ich dwóch razem.
Chociaż nie!
Dam tutaj Lenę i Alexa... choć nie! Dam Mię i Adama... chociaż...
Dobra. Nieważne.


Blues
Książka, którą uwielbiasz mimo smutnego zakończenia
Papierowe Miasta definitywnie tutaj pasują!
Zakończenie pozostawiło w moim sercu ogromną pustkę i miałam ochotę pójść do Greena i krzyknąć: "To ma być niby koniec?!".


Klasyka

Książka z gatunku klasyki, którą uwielbiasz
Tajemniczy Ogród i Rozważną i Romantyczną - tak te dwie definitywnie.


Folklor
Książka, w której poznałeś inną kulturę
Tutaj chyba ponownie mogę dać serię o Percy'm Jacksonie, bo w sumie autor niesamowicie przybliża nam kulturę starożytnej Grecji i potem Rzymu. 
W sumie nic innego nie przychodzi mi na myśl.
Country
Książka, której akcja dzieje się we wsi lub małym miasteczku
Mogę tutaj dać Nigdy w życiu!, bo akcja dzieje się i w Warszawie i na wsi pod Warszawą - chyba lub chyba na pewno.
Prócz tego mogę tutaj podać Wilk Katarzyny Bereniki Miszczuk, akcja dzieje się tam w zmyślonym miasteczku Wolftown - o ile dobrze pamiętam.


Rock
Książka z najlepszym "hardcorowym" bohaterem
wyjaśnienie: książka, z bohaterem twardym, który się nie poddaje. Bohaterem niekonwencjonalnym, którego uwielbiasz.
Serio? S e r i o ? SERIO? S E R I O ?
Wiecie ile ja mam takich ulubionych bohaterów? Postałaby o tym naprawdę wielka książka.
No dobra wybiorę ewentualnie jednego takiego.
Hm... trudny wybór... mogłabym podać Thomasa z Więźnia Labiryntu, on nigdy się nie poddawał i zawzięcie dążył do tego, aby naprawić swoje winy i uratować każdego z swoich przyjaciół. Choć w sumie równie dobrze pasowałaby tutaj Lena, ona też nie poddawała się póki nie osiągnęła swoje celu. 
Równie dobrze mogłabym podać Cassie, która nie poddała się i tak, jak obiecała, że znajdzie swojego brata, tak go znalazła (To w sumie spoiler).


Dance
Książka z wątkiem tanecznym
wyjaśnienie: książka, w której bohaterowie zajmują się tańcem, bądź tańczą w niektórych momentach.
Nic mnie się takiego nie przypomina, jednak w niektórych momentach tańczyli w Rozważnej i Romantycznej, również w niektórych scenach w różnych tomach Pamiętnika księżniczki.


Disco polo
Książka, która ci się spodobała, mimo, iż myślałeś, że będzie inaczej.
Gorzkie urodziny Anne Cassidy. Myślałam, że książka w ogóle mi nie podejdzie, jednak jak się okazało powieść naprawdę mnie wciągnęła.


Poezja śpiewana
Książka, w której występuje poezja.
wyjaśnienie: książka, w której wspomina się o poezji np. bohaterowie ją czytają, czy też piszą.
Pierwsze co przyszło mi na myśl to Balladyna, nie wiem dlaczego, bo tam nic takiego nie ma. To nawet nie jest poezja tylko dramat, ale okay.
 Teraz na poważnie to mogę tutaj podać Delirium, bo był moment, w którym Alex czytał Lenie poezje o miłości. Mogłabym tutaj jeszcze dodać Kamienie na Szaniec, w którym Rudy i Zośka recytują jedną zwrotkę Testament mój Słowackiego.


Rock alternatywny
Książka, która miesza wiele stylów literackich.
Nic nie przychodzi mi na myśl.No i koniec!

Do tagu nominuję:


8 komentarzy:

 1. "Zapytaj Alice" jest świetną pozycją, smutną ale dającą wiele do myślenia. Dziękuję za nominację, postaram się jak najszybciej wstawić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację, spisuję je sobie skrzętnie i w końcu zabiorę się za odpowiadanie. :)
  A co do Twoich odpowiedzi - może dlatego odczuwałaś tak te wszystkie odejścia w "Więźniu...", bo odchodzili bohaterowie, których się lubiło i którzy odgrywali jakieś znaczne role w fabule - w "Igrzyskach..." natomiast ginęło mnóstwo osób, ale część z nich to były po prostu imiona, o których w sumie nic więcej się nie wiedziało. Zaciekawiła mnie za to książka "Zapytaj Alice" - sprawdziłam przed chwilą opis i czuję, że bedę musiała ją dorwać, lubię tego typu historie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że masz rację odnośnie "Więźnia...", bo szczerze powiedziawszy czytając tę trylogię czułam się jakbym tam była i z nimi to wszystko przeżywała.
   "Zapytaj Alice" jest naprawdę świetne, trochę wstrząsające, ale dające do myślenia. Po przeczytaniu tej książki musiałam chwilę w ciszy pomyśleć i zastanowić się nad tą powieścią.

   Usuń
 3. Świetne odpowiedzi , zgadzam się co do Greena ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Delirium" to świetna książka i te właśnie te momenty, kiedy Alex czytał poezję, są moimi ulubionymi! Reszty pozycji niestety nie znam.
  PS Dołączam do obserwatorów. Uwielbiam ten szablon, jest taki nietypowy, spokojny... ;D
  Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy TAG! Pewnie kiedyś go zrobię xD

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Niedługo zabieram się za "Rozważną i romantyczną" i mam nadzieję, że mi się spodoba :)

  Pozdrawiam
  Isabel Czyta - mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny tag może u siebie go zrobię :)
  Niestety z wymienionych przez Ciebie w pytaniach książek żadnych nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń